LIFTING PLAXPOT / FIBROBLAST

PLAXPOT je prístroj s technológiou plazmatického oblúka pre ošetrenie dermálnej a epidermálnej oblasti. Odstraňuje estetické problémy bez poškodenia okolitých tkanív.Vhodný na lifting viečok,  na odstránenie vrások na čele, fajčiarske vrásky, vrásky v okolí očí, jaziev, strií...

AKO TO FUNGUJE?
Vďaka plazmovému toku je možné dosiahnuť peeling (odstránenie odumretých buniek, mazu), obnovu tkaniva kože, spevnenie a posilnenie odolnosti kože. Koža nadobudne lepšie hydrofóbne a lipofilné vlastnosti a ľahšie vstrebáva kozmetické séra a krémy. Ošetrením dochádza k prirodzeným fyziologickým javom v bunke, bez toho aby boli použité chemické látky.

AKÝ PROBLÉM RIEŠI?
- neinvazívna chirurgia ochabnutej kože viečok
- lifting horných a dolných viečok
- vyhladenie vrások
- ošetrenie akné, odstránenie fibrómov, bradavíc, pigmentových škvŕn, jaziev

PRE KOHO JE URČENÝ?
Pre všetkých bez ohľadu na pohlavie, vek či typ pleti

AKO PREBIEHA OŠETRENIE?
Pri povrchovom liftingu tváre je možné zákrok zopakovať po 3 dňoch podľa potreby Následne po zákroku dochádza k začervenaniu kože, ktoré vymizne do nasledujúceho dňa a je možné ho prekryť make-upom. Odporúčame nevystavovať sa slnečnému žiareniu, prípadne použiť make-up.

VÝHODY OŠETRENIA
- minimálne riziko vzniku pigmentačných zmien a jazvenia
- bez anestézie
- rýchla rekonvalescencia
- dlhotrvajúci efekt

PLAXPOT LIFTING (ošetrenie 3 nádstavcami) 

Starnutie buniek a technológia plazmy Plaxpot. Technológia prístroja Plaxpot využíva štvrté skupenstvo hmoty - plazmu. Plazma vzniká ionizáciou plynu ako vedľajší jav pri elektrickom výboji medzi hrotom pera Plaxpot a kožou. Prístroj tak tvorí tok plazmy, ktorým pôsobí na tkanivá a spúšťa špecifické reakcie. Touto metódou dochádza k depolarizácii bunkových membrán - jednotlivé ióny bunkovej membrány sa preskupujú, aby došlo v vyrovnaniu elektrického potenciálu na membráne. Je to významný krok k omladeniu buniek, pretože pri starnutí dochádza k nerovnomernému rozmiesteniu iónov bunkovej membrány. Keď sa vráti rovnováha bunkovej membrány, tá sa napne. Čím viac buniek je ovplyvnených, tým je efekt badateľnejší.

URČITE SI EŠTE PREČÍTAJTE 
Celosvetovo prvý patentovaný lekársky prístroj, ktorý skutočnú plazmu generuje bezpečne vlastným patentovaným mechanizmom - nie len jednoduchým vysokonapäťovým výbojom do tkaniva, ako to robia iné prístroje. Plaxpot obsahuje skutočný plazma generátor. Vysoká energia aplikačnej koncovky pôsobí na atmosferický dusík a vytvára fokusovanú plazmu vzdialenú od tkaniva < 1mm, ktorá sublimuje povrchovou vrstvu tkaniva, liftuje a spevňuje ju. Je to nechirurgická procedúra, bez injekcií a bez rezania, s dlhotrvajúcimi výsledkami. Vyznačuje sa bezpečnosťou, presnosťou, jednoduchosťou a rýchlosťou prevedenia. Plazma sa formuje ionizáciou atmosferického plynu, vytvára zhustenie, skrátenie a vypnutie kolagénových vlákien, čo prináša liftingový efekt.

Rozdielne pôsobenie Plaxpot prináša oveľa menšie riziko spálenia a zjazvenia vďaka rovnomernému pôsobeniu na povrch kože. Ostatné prístroje používajú bežný elektrický výboj, ktorého akčný rádius je veľmi úzky a má hlboký prienik do tkaniva, čo neumožňuje získavať rovnomerné výsledky.

Obrázok vľavo - bežný vysokonapäťový výboj - ostatné prístroje.  Vysokonapäťový generátor privádza vysoké napätie priamo na kožu. Spôsob je nevhodný kvôli riziku pigmentačných zmien, popálenin a jaziev.

porovnaniejpg

Obrázok vpravo - Plaxpot plazma výboj - vysoké napätie nie je aplikované na kožu, ale izolované od nej dielektrickým materiálom, generuje plazmu a kontrolovane prenáša do tkaniva. Riziko pigmentačných zmien a jaziev je oveľa menšie.

Čo by ste mali vedieť pred absolvovaním neinvazívneho liftingu PLAXPOT

  • Malé body , ktoré vzniknú po procedúre sa nesmú škrabať ani odlupovať. V takom prípade môžu vzniknúť na ošetrovanom mieste jazvy.
  • Na ošetrenie po zákroku sa nesmú používať vatové tampóny, ktoré môžu zanechať čiastočky bavlnených vlákien v malých chrastičkách. Najvhodnejšie je používať gázu.
  • Po procedúre je potrebné postihnuté miesto ošetrovať podľa pokynov so špeciálnym prípravkom, ktorý vám bude doporučený v salóne.
  • Po procedúre sa neodporúča navštevovať sauny, výrazne cvičiť či vykonávať iné aktivity, ktoré môžu dráždiť postihnuté miesto, aby sa tak na ošetrované miesto nedostala infekcia a aby proces hojenie prebehol v poriadku.
  • Po procedúre môžu na ošetrovanom mieste ale aj v jeho okolí vzniknúť opuchy, ktoré sa by do 4 - 7 dní mali stratiť.
  • Optimálny výsledok je viditeľný po úplnom odznení opuchov a zahojení chrastičiek, približne do 2 - 4 týždňov.
  • Pre optimálny výsledok postačuje zvyčajne jedno sedenie. 

Horné viečka / lokálna anestéza              149,- EUR
Dolné viečka / lokálna anestéza              149,- EUR
Horné a dolné viečka / lokálna anestéza            289,- EUR
Vrásky v okolí očí/ vrásky nad hornou perou/ lokálna anestéza  70,- EUR  + doplatok podľa stavu    
Vrásky na čele alebo vrásky na lícach              149,- EUR  + doplatok podľa stavu 

Odstránenie kožných útvarov:
fibrómy, bradavice, hemangiómy, tukové výrastky        30,- EUR 
Liečba strií / 30 minút                   50,- EUR + 10,- EUR za každých ďalších 10 min. 

Lifting tváre/krku/dekoltu/pupku / 30 minút          110,- EUR + 10,- EUR za každých ďalších 10 min. 

Anestetický krém                                                                              15,- EUR